Başkandan Mesaj
 
 

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

Bilindiği gibi bütün dünyada her yılın Ocak ayının 26’ıncı günü ve takip eden 3 gün “Dünya Gümrük Günü” olarak kutlanmaktadır. Öncelikle, tüm gümrük camiasının Dünya Gümrük Gününü en içten dileklerim kutluyorum.   

Dünya gümrük örgütünün bu yılki teması “Ekonomik Kalkınma için Güvenli Bir İş Ortamı” olarak belirlenmiştir. Tema, anlamlı olduğu kadar gümrük camiasının tüm paydaşlarının, ülkenin ekonomik kalkınmasında ve ekonomik istikrarın sağlanmasında üstlendiği rolün ne derece önemli olduğunu da göstermektedir.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, 1937 yılında meclis açılış konuşmasında ekonomik kalkınma ile ilgili, “Ekonomik kalkınma; Türkiye’nin; hür bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin, bel kemiğidir.” sözlerini sarf etmiştir.

Ülkemizin; hür bağımsız, daima daha kuvvetli ve refah idealinin bel kemiğini oluşturan unsurun, en kritik noktasında yer aldığımızın daima farkında olmamız ve tüm paydaşları ile birlikte gümrük camiasının her zaman olduğundan daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek sorumluluklarımızın gereği olarak görevlerimizi geçmişte olduğu gibi gelecekte de eksiksiz yerine getirmemiz gerekmektedir.   

Her yıl geleneksel olarak düzenlemekte olduğumuz Bowling turnuvamızı da bu yıl Dünya Gümrük Günü haftasına denk getirerek, tüm camiamızın bu vesile ile bir araya gelmesini ve güzel bir vakit geçirmesini hedeflemekteyiz. Ailelerimizin de katılımıyla bu anlamlı haftada böyle bir organizasyona katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavlarına hazırlık kursumuzu, daha verimli olması ve katılımcıların sınav zamanı sıkışık bir programa maruz kalmamaları adına, bu yıl erken başlatmayı ve daha uzun soluklu olması kararını almış bulunmaktayız. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl açılacak kursumuz, daha fazla sınava ve sonuca yönelik olmakla birlikte, süre sıkıntısı olmayacağından katılımcılardan gelen talepler doğrultusunda yön verecek ve buna göre çalışma programları hazırlanacaktır. Gümrük Müşavirliği sınavına girecek arkadaşlarımızın katılımcı sayısına göre kendilerine yönelik özel çalışma programları da hazırlanacaktır.

Suriye’de Türk Milletinin bölünmez bütünlüğünü savunmak için bölücü terör örgütlerine karşı mücadele veren kahraman Türk Ordumuza kendim ve camiam adına muvaffakiyetler diler, kahraman şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dilerim.   

Dünya Gümrük Günü haftası olması vesilesiyle, tüm gümrük camiamızı tekrardan en içten dileklerimle kutlar, yaptığımız ve yapacağımız tüm faaliyet ve çalışmalar hakkında sizlere yazılarımla bilgilendirmeler yapmaya devam edeceğimi bildirir, şahsım ve Yönetim kurulu arkadaşlarım adına gelecek tüm soru, görüş ve önerilerinizi beklediğimizi belirtir, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Saygılarımla,

                                                                                                    Orhan KATTAŞ

                                                                                               Yön. Kur. Başkanı