DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

 

Derneğimizin 13. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısını 26 Mart 2022 Cumartesi günü katılımlarınızla gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Genel kurulumuza katılım gösteren Siz Değerli Üyelerimize, Bölge Müdürümüz Sayın Hüseyin ŞANVERDİ’ye, Bölge Müdür Yardımcılarımız ile Bağlantı Gümrük Müdürlükleri İdarecilerine, İstanbul Dernek Başkanımız Sayın Serdar KESKİN ve Yönetim Kurulu Üyelerine, İzmir Dernek Başkanımız Sayın Taşkın DALAY ve Yönetim Kurulu Üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

2011 yılında huzurlarınıza hangi heyecan ve duygularla gelmişsem, 26 Mart 2022 Cumartesi günüde aynı heyecan ve duygularla başım dik gönlüm rahat bir şekilde huzurlarınıza çıktım.

Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte, Gümrük Müşavirliği mesleğinin kalıcı olması, bizlerden sonra gelecek nesillere daha farklı ve daha sağlam bir meslek bırakılması için her türlü girişimi yaptık ve yapmaya da devam edeceğimizi de bilmenizi isterim.

Genel kuruluda oyalarınızla göreve getirmiş olduğunuz yönetim ekibimiz hiçbir grubun ve oluşumun etkisi altında kalmayarak, hür iradesini her zaman ortaya koyabilecek, tarafsız, her ortamda mesleğimizin haklarını savunabilecek yetkinlikte, mesleğin her alanında görev yapan, sizlerle her zaman iletişim içinde olan, tecrübe, gençlik ve dinamizme sahip arkadaşlarımdan kurulmuştur.

Mesleğimiz ve camiamız adına yapılacak daha çok işlerin bulunduğu bilinciyle, birlik ve beraberlik içerisinde, genç, dinamik ekibimiz ve sizlerin desteği ile karşımıza çıkacak bütün zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum.

Önümüzdeki dönem içerisinde; başta Gümrük Kanununda yapılacak köklü değişiklikler olmak üzere, Çıkarmaya çalıştığımız Oda/Birlik yasamız ve Asgari ücret tarifemizde  yapılacak düzenlemeler ve iyileştirmeler her zaman ana gündem konularımız olacak, özellikle Asgari ücret tarifemize yeni gelir kalemleri ekletme çalışmalarımızla meslektaşlarımıza ek gelir sağlayarak, çalışan tüm Gümrük Müşaviri, Gümrük Müşavir Yardımcısı, Stajyer personel olarak görevlerini yürüten arkadaşlarımızı daha iyi ekonomik şartlara kavuşturmak en büyük önceliğimiz olacaktır.

Göreve başlar başlamaz, Bakanlığımızın değerli bürokratlarını ziyaret ederek, mesleğimizin tüm paydaşlarının ekonomik şartlarının düzeltilmesi adına başta asgari ücret tarifesinin yükseltilmesine ve yeni kalemlerin eklenmesine ihtiyaç olduğunu ilettik. Bu iyileştirmelerin yapılması için aynı şekilde temaslarımızı ve ısrarımızı sürdüreceğimize emin olabilirsiniz.

Sözlerime son verirken yeni yönetim kurulumuzun derneğimize, mesleğimize hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Saygılarımla,

 

Orhan KATTAŞ

Yön. Kur. Başkanı